Fırsat Haberleri, ilham Perisi

2016 Bebek Odaları ve Bebek Odası Seçimi

Bebek odaları son derece özenle ve dikkatle seçtiğimiz eşyalardandır. Söz konusu bebekler olduğunda her ayrıntıya dikkat etmemiz gerekiyor. Bebek odası seçimi ailelerin en heyecanlı olduğu konulardandır. Bebeğin kalacağı odanın düzenlenmesinden, aksesuar, oyuncak ve giysilerinin yerleşimine kadar her konu ince eleyip sık dokunulur. 

Bebek Odaları Nasıl Olmalı

Bu sorunun yanıtı oldukça önemli. Çünkü bebeğin doğumundan sonra günün büyük bölümünü burada geçireceğini unutmamalıyız. Şimdi çok önemli bu ayrıntıları maddeler halinde sıralayalım

  • Odanın güneş alması ve aydınlık olması oldukça önemlidir.
  • Bebek odaları hazırlanırken odanın ses yalıtımı iyi ayarlanmalıdır. Çok gürültülü ve ya çok sessiz olmamalı. Neden çok sessiz olmamalı? Çünkü aşırı sessiz ortamlarda uyumaya alışan bebek ilerleyen dönemlerde hep aynı ortamı arayacak ve huzursuz olacaktır.
  • Bebek odaları ailesinin kaldığı odaya mümkün oldukça yakın olmalıdır.
  • Bebek odası seçiminde en çok dikkat etmeniz gereken nokta ise bebek odası takımı olmalı. Anti bakteriyel ve sağlık koşullarına sahip malzemelerden üretilmiş olması çok ama çok önemli. Bebek odasında yer alan tüm eşyalarda bu hassasiyet gerekiyor.
  • Renk tercihinde ise genelde bebeğin cinsiyetine göre seçim yapılmaktadır. Ancak farklı alternatifler de mevcut. Karar sizin.
  • Bebek odaları duvarları genelde göz yormayan ve ışığı az yansıtan renklerden seçilmeli.
  • Beşik ve bebek odası mobilyaları odadaki diğer eşyalarla uyumlu olmalıdır.
  • Bebek odasında kesinlikle televizyon ve radyasyon yayan aletlerin olmaması gerekiyor.
  • Bebek odasının aydınlatma sistemi çok önemli bir konudur. Bebeğinizi uyuturken yüzünü kapatabilirsiniz, gerekirse loş bir ortamda az ışıkta uyutabilirsiniz. Ancak karanlıkta uyuması tavsiye edilmektedir.

Kargılı Mobilya Bebek Odaları

Bebeklerimiz için en hassas olduğumuz konu kuşkusuz onların sağlıkları. Anti bakteriyel ve kanserojen maddeler içermeyen son derece kaliteli malzemelerden oluşan 2016 bebek odası modelleri Kargılı mobilyada.  Kargılı mobilya bebek odaları içerisinde yer alan büyüyen beşik modelleri son dönemin trend seçimlerinden. İlerleyen zamanlarda genç odasına çevirebileceğiniz bu sistem ile kendinize hem pratik hem de ekonomik bir çözüm yaratabilirsiniz.  Kargılı mobilyanın sunduğu bu kaliteli modelleri hemen inceleyebilir ve “bi tıkla” evinize getirtebilirsiniz.