Basında Biz

Chester Koltuk Tutkudur

Chester koltuk tasarımları olarak kısaltılmış bu isim aslında Chesterfield tasarımı olarak bilinir, ilk olarak 1690 Yıllarının sonlarında orta çıkmış olan bu derin düğmeli, deri döşemeli, kapitoneli Chester koltuk tasarımları ev dekorasyonuna özen gösteren her tarzdan mobilya severlerin vazgeçilmezi olmuştur.  Yıllar içinde her tarzdan tasarımcı ile farklı şekillerde tasarlanan chester koltuk takımı, bazen modern bir salonda, bazen şık bir ofiste, bazen klasiğin baskın objeleri hazırlanmış ortamlarda karşımıza çıkmaktadır.

El İşçiliğinin İkonik Kalitesi

Mercy Cheseter Koltuk Takımı

Mercy Chester Koltuk Takımı

Chester koltuk takımlarında tercih edilen döşemesi kumaş veya deri olsun göze çarpan en önemli özellik kapitone işçiliğidir ve bu işlemler tamamen el işçiliği ile yapılmaktadır. El işçiliği kendini göstermesi tasarımda ikonik bir olgudur, her işin makinelerle yapıldığı günümüzde Usta eller tarafından özenle hazırlanan ve uzun işçilik sonucu ortaya çıkan koltuklar, kalitesi ve görsel zenginliği ile her zaman ikonik ve gösterişlidir. Modern veya Klasik çizgilerde hazırlanan, yumaşak dokusu ve estetik üstünlüğü ile Chester koltuk takımı modelleri farklı tarzlarda kumaş seçenekleri ile daha zengin ve daha şımarık bir görünüme kavuşabilir.

Kumaş Deyip Geçme!

Barsha Chester Koltuk Takımı

Barsha Chester Koltuk Takımı

Chester koltuk takımları öncelikli olarak deri ile döşenirken, yeni tasarımlarda nubuk ve kadife bazlı kumaşlarda tercih edilmektedir. Kumaş deyip geçmeyin, yaşayan bir ev dekorasyonu tasarımında model tasarımı ne kadar öncelikli bir kavram ise kumaş seçimide incelikli ve tüm atmosferi etkileyen bir seçimdir. Chester koltuk takımı kapitoneli döşeme tekniği ve el işçiliği ile hazırlandığı için genelde deri ve türevi döşemelikler tercih edilirken, yeni nesil kirlenmeyen, silinebilir Nubuk kumaşlar ile harika tasarımlar yaratabilinmektedir. Binlerce renk ve desenden oluşan  Nubuk kumaş seçenekleri ile, rengarenk bir koltuk, ekose desenleri ile smart bir koltuk veya pastel renk tonları ile avangarde bir tasarım yaratabilir, içinizdeki ışığı evinize yansıtabilirsiniz.

Her Yaşam Alanına Uyum Sağlar

Zenda Yataklı Chester Koltuk Takımı

Zenda Yataklı Chester Koltuk Takımı

Chester koltuk takımları modül olarak Üçlü koltuk, İkili koltuk ve Berjer seçenekleri ile sunulur, bazende köşe takımı olarak karşımıza çıkabilir ama sonuç olarak geniş yaşam alanlarından, dar yaşam alanlarına her yerde, tüm mobilya modelleri ile kullanıbilen bir seçenek olarak karşımıza çıkabilir. Chester koltuklarda dar yaşam alanlarında kullanırken yataklı koltuk seçenekleride mevcuttur, misafiriniz geldiğinizde nerde yatıracağım konusu olmadan “o tasarım harikası Chester koltuğunu bir anda çift kişil yatak olabilir”.

Kargılı Chester Koltuk Takımları

Yazımız boyunca bahsettiğimiz birbirinden güzel özellikleri Chester koltuk tasarımlarda onlarca alternatif model ve yüzlerce seçenekten oluşan kumaş alternatiflerini KARGILI mobilya Chester Koltuk Takımları kategorisinde inceleyebilirsiniz, dilediğiniz özelliştirmeler ve renk seçimi konusunda uzmanlarımızan ücretsiz profesyonel destek alarak hayalinizdeki evi dekore edebilirsiniz.