Ev Dekorasyon

GARDROP SEÇİMİ İLE YATAK ODASI DÜZENİ SAĞLAMA

Bu makalemizde yatak odasına nasıl yerleşmeliyiz, gardrop alırken nelere dikkat etmeliyiz ve yatak odasında nasıl dolaplar kullanılabilir gibi merak edilen yönlere sirayet ederek öneriler sunacağız.

Gardıroplar hayatımızda önem arz etmektedir. Zira yaşam sırasında alınan eşya ve kıyafetler yatak odanızdaki gardrobunuza sığmayabiliyor ve bir bakmışsınız yatak odanızda birçok ek dolaplar yapmışsınız. Hâl böyle olunca da yaşam alanınızda eşyalardan size yer kalmıyor, nefes alamaz duruma geliyorsunuz. Dolayısıyla önlemlerin baştan alınması gerekiyor. İşte sizin için hazırladığımız ipuçları:

Yatak Odasına Nasıl Yerleşmeliyiz?

  • Eğer mekânı boğmayacaksa giriş kapınızın üst kısmına en azından bavullarınız için bir raf sistemi yapabilirsiniz.
  • Yatağınızı gözünüzde canlandırın, yerden biraz yüksekte dursa daha hoş ve şaşalı durmaz mı? Adeta bir sahne gibi hayal ederek yatağınızın yüksekliğini içinize sınacak şekilde yükseltin ve yatağınıza kolayca çıkmanızı sağlayacak bir basamak yapın. Bu sayede belirlediğiniz yükseklikteki kadar alanı çekmece gibi değerlendirebilir ve dilediğinizi o alanda depolayabilirsiniz.
  • Mobilya tercihinizi yaparken yatağınızın bazalı yatak olmasına özen gösterirseniz o alandan da faydalanabilirsiniz.
  • Başvuracağınız bir başka yöntem de nadir olarak kullandığınız pufun altını sandık şeklinde değerlendirmek olmalı. Bu sayede ekstradan yer kazanmış olacaksınız.

Gardrop Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ve Yatak Odasında Nasıl Dolaplar Kullanılabilir?

  • Sürgülü dolap tercihiyle mekânınız ferah görünür ve mekânla uyumlu bir görüntü yakalarsınız. Zira ray dolap yatak odanızda yer kaplamadan açılır-kapanır bu da size daha fazla hareket ortamı sunar. Ayrıca sürgülü dolap tercihe göre yerden tavana ve bir duvardan diğer duvara kadar da uygulanabilir. Bu sayede daha fazla alanı değerlendirmiş olursunuz.
  • Odanız çok küçük veya çok geniş olabilir. Bunun için hazır mobilya dışında metrekarenize uygun ölçülerde gardrop siparişi vererek verimli bir alana sahip olursunuz.
  • İhtiyacınıza göre fonksiyonel ürünler tercih edebilirsiniz. Örneğin elbise, ayakkabı, dolu haldeki koli, kullanılmayan obje ve aksesuarlar, yazlık-kışlık ürünler vb. şeylere de gardırobunuzda yer veriyorsanız bizim tavsiyemiz iki kapılı dolap, üç kapılı dolap, dört kapılı dolap şeklinde farklı ihtiyaçlara çözümler getiren fonksiyonel ürünler olur.
  • Ray kapaklı elbise dolabı, üç kapılı dolap vs. dikkate alınması gereken en önemli husus, kapak sistemidir. Zira süreç içerisinde en fazla sorun oluşturan kısım kapaklar olmaktadır. İhtiyaçlarınızı karşılayacak ve uzun ömürlü ürüne müşteri temsilcinize danışarak karar vermenizi öneriyoruz.
  • Bir başka dikkat etmeniz gereken ayrıntı, ürününüzün dolap içi aydınlatma sistemine sahip olmasıdır. İlk aşamada önemsiz gibi görünen bu detayın önemli olduğuna kanaat getirmeniz ilk kullanımlarla birlikte olacak. Örneğin, bebeğiniz varsa onu uyandırmamak için odanızın lambasını açmayacaksınızdır. Dolayısıyla ürününüzün dolap içi aydınlatma sistemine sahip olmasının önemi ortaya çıkıyor.
  • Mobilyanızın ayna kapaklı dolap olması bir başka dikkat etmeniz gereken ayrıntı. Zira odanızda ikinci bir aynaya veya aynalı eşyaya/objeye gerek kalmadan güne hazırlanabilmenizi sağlar. Bu sayede metre karenizi de verimli kullanmış olursunuz.

Kargılı mobilyanın sunmuş olduğu gardrop modellerini incelemek için tıklayın.