Ev Dekorasyon, ilham Perisi

Genç Odası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuklarımızın rahat bir ortamda yetişmesi, ders çalışması, vakit geçirmesi için genç odası takımları oldukça önemlidir. Bu yazımızda “genç odası alırken dikkat edilmesi gereken kurallar nelerdir” sorusunu yanıtlamaya çalışacağız.

Genç odası takımı alırken dikkat etmemiz gereken kuralları önce maddeler halinde sıralayalım.

  • Genç Odasının Genişliği
  • Genç Odası Takımının Kalitesi
  • Renk Tercihi
  • Aydınlatmanın Önemi
  • Genç Odasının Kullanım Şekli
  • Çocuğunuzun İlgi Alanı

Genç Odasının Ölçüleri

Genç odası takımı alırken odanın ebatları önemlidir. Çok amaçlı olarak kullanılacak oda tiplerinde yer açmak önemli bir detaydır. Örnek verecek olursak, iki çocuğunuz varsa ayrı ayrı iki karyola yerine ranza tercih etmek çok daha iyi olacaktır. Odanın ölçülerine uygun takımı bulmakta göz ardı edilmemesi gereken kurallardandır. Küçük bir odaya sahipseniz büyük mobilyalarla odayı boğmamak gerekir.

Genç Odası Takımının Kalitesi

Genç odası takımı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi elbette “kalite”. Sağlamlık, kalite ve E1 Avrupa standartlarında üretilip üretilmediği vazgeçilmez kuraldır.  İnsan sağlığını bozmayacak E1 Avrupa standartlarında üretilmeyen hiç bir ürünü almayın.

Genç Odalarında Renk Tercihi

Aslında sorunun cevabı çok basit görünüyor değil mi? Erkek çocuk için mavi, kız çocuklar için pembe. Aslında tam olarak öyle değil. Evet, genç odalarında en çok tercih edilen renkler bunlar olsa da ileride çocuğunuz bu renklerden sıkılabilme ihtimalini düşünebilirsiniz. Daha soft renkler, krem, ceviz, beyaz gibi her zevke uyabilecek takımları tercih edebilirsiniz.

Aydınlatmanın Önemi

Özellikle çocuklarımızın ders çalışırken kendini rahat hissedebilmesi için oda aydınlatmasının yeterli olması gerekmektedir. Rahat bir çalışma ortamında ışığın arkadan değil, önden gelmesi gerekmektedir. Eğer ışığın geliş açısını iyi ayarlarsanız çocuğunuz veriminin arttığını göreceksiniz.

Genç Odalarının Kullanım Şekli

Çocuğunuzun gün boyu evde en çok vakit geçireceği yer kendi odası olacağı için, odayı buna göre tasarlamakta fayda var. Ders çalışabileceği, kendini rahat ve güvende hissedebileceği ve tabi ki oyun oynayabileceği şekilde dizayn etmek hem sizi hem de çocuğunuzu oldukça rahatlatacaktır. Genç odasının kullanım şekline göre tasarlanması bu açıdan büyük önem taşır.

İlgi Alanına Göre Çocuk Odası Seçimi

Gelişen teknolojiyle birlikte genç odası modellerinde çeşitlilik artmakta. Öyle ki, arabalı karyolalar, kaptan olmak isteyenlere denizci temalı genç odaları, kız çocukları için prenses taht karyolalı odalar ön plana çıkmakta. Özellikle çocuğunuzun hayalindeki mesleğe daha iyi odaklanabilmesi, hayal dünyalarının genişliği için bu farklı ve göze hoş gelen tasarımlardan faydalanabilirsiniz.

Zaman ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Kargılı mobilya genç odası modellerini incelemek için lütfen tıklayın.

http://www.kargilimobilya.com.tr/Genc-Odalari,LA_207-2.html