Yeniler

Genç Odası Almanın Püf Noktaları

Genç odası seçimi aileler ve çocuklarımız için oldukça önemlidir. Gençlerimizin, daha rahat hareket etmesini sağlayacağı, kendisini güvende ve ferah bir ortamda hissetmesine olanak veren bir genç odaları takımı seçmek çok önemli. Peki bu seçimi yaparken püf noktalar var mıdır? Genç odaları alınırken nelere dikkat etmeli? Genç odaları modellerinde hem trendi hem de konforu nasıl yakalarız? İşte bu soruların cevaplarını arayacağız.

Genç Odası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Genç Odaları Seçiminde Renk
  • Genç Odası Işıklandırılması
  • Oda Boyutları
  • Genç Odalarının Kullanım Şekilleri
  • Çocuğunuzun İlgi Alanına Yönelik Genç Oda Tasarımı
  • Kalite ve Sağlamlık

Genç Odaları Seçiminde Renkler

Genç odası / Çocuk Odası seçiminde odanın rengi de oldukça önem taşıyor. Eğer çocuklarımız küçükse iki renk ön plana çıkıyor. Pembe ya da mavi. Bu iki renk artık klasik renkler arasında. Fakat çocuklarımız büyüdükçe bu renkler kendilerine sıkıcı gelebilir. Daha pastel renkler terci edilebilir. Koyu renk bir genç odası takımınız varsa duvarlar açık renk olursa, genç oda takımı modeliniz ön plana çıkacaktır. Yine aynı şekilde açık renkte ise hafif koyu tonlar ön plana çıkartacaktır.

Genç Odalarının Işıklandırılması

Genç odalarında aydınlatma gözden kaçan bir detaydır fakat oldukça önemli bir ayrıntıdır. Gençlerimizin ders çalışırken gözlerinin yorulmaması ve konsantrasyonunun bozulmaması için aydınlatmaya önem verilmelidir. Konforlu bir çalışma ortamında ışığın önden gelmesi gerekmektedir. Bu kurala göre çalışma/Bilgisayar Masasının konumu iyi ayarlanmalıdır. Ya da pencere varsa masanın konumu buna göre dizayn edilmelidir.

Genç Odalarının Boyutları

Her mobilya seçiminde olduğu gibi genç odaları takımı alırken odanın boyutları oldukça önemlidir. Yer tasarrufu yapma açısından eşyalar ölçüye göre iyi seçilmelidir. İki çocuğunuz varsa karyola yerine ranza seçimi yapabilirsiniz.

İlgi Alanlarına Yönelik Tasarımlar

Teknolojinin gelişmesiyle yepyeni tasarımlar evlerimize geliyor. Spor temalı genç odaları, arabalı karyolalar, denizci, korsan temalı genç oda takımlarını görmek mümkün. Çocuğunuzun ilgi alanına göre bu tasarımlara yönelirseniz hem çocuğunuzu sevindirir hem de hayal dünyasına katkıda bulunarak ileride seçeceği meslek ya da hobileri için motive edebilirsiniz.

Kalite ve Sağlamlık

Geldik en önemli hususa. Kalite ve sağlamlık. İnsan sağlığı çok önemli fakat çocuklarımızın sağlığı çok daha fazla önemli. Bu yüzden, kaliteli malzemelerden üretilen E1 Avrupa standartlarında üretilmesine oldukça dikkat etmek gerekir. Sağlam ve sağlıklı ortamlarda üretilen malzemelerden oluşan genç oda takımı almak yukarıdaki maddeler arasında en önemli kuraldır.