Yeniler

Uzman Gözünden Mobilya

Kargılı mobilyanın genel koordinatörü Göksel Şahin ile mobilya üzerine konuştuk. Özellikle Ev Mobilyası sektöründeki gelişmeler, firma olarak hedefler, mobilya seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar üzerine keyifli bir röportaj sizleri bekliyor.

Göksel Şahin Kimdir?

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. 20 yılı aşkın süredir bu sektörde üst düzey yönetici olarak görev yapmaktayım. Uzun süredir mobilya sektöründe görev aldığım için mobilyanın yapımından sunumuna kadar her detayına hakimim diyebilirim.

Mobilya Sektöründe Gördüğünüz Eksiklikler Nelerdir?

Her geçen gün üretim kalitesi açısından kendini yenileyen mobilya sektöründe kalifiye eleman eksikliği sorunların başında geliyor. Aslında genel problemimiz bu. Sadece bizim sektöre özgü bir durum değil. Eğitimin her sektörde önemli ve eksiğimiz olduğunu düşünüyorum.

Firma Olarak Hedefleriniz Nelerdir?

Firma olarak hedeflerimiz çok büyük. Öyle de olması gerekiyor. Neden diye sorarsanız, 17 yıllık geçmişi olan Kargılı, 10 satış noktası ile müşterilerine hizmet vermektedir. Amacımız koşulsuz müşteri mutluluğu ilkesi dahilinde tüketicilere beğeni ile alacakları yeni ev mobilyası modellerini sunmak, mağazalarımızda onları en güzel şekilde ağırlamak ve hizmet etmektir. Sürekli yenilenen güncel mobilya modellerini keşfedip, müşterilerimizle buluşturmaktır. Ayrıca daha iyi hizmet verebilmemiz açısından personelimizi eğitim olarak en üst seviyeye çıkarmak. Bu doğrultuda kusursuz satış yapılmasını sağlamak hedeflerimizden bir diğeridir.

Tüketicilerin En Çok Talep Ettiği 3 Şey Nedir? Bunları Karşılayabiliyor musunuz?

  1. Hizmet
  2. Güvenilirlik
  3. Doğru Ürün, Doğru Fiyat

Müşterilerimizin en çok talep ettiği maddeler bunlardır. Ve biz, Kargılı olarak bu maddelerin hepsini %100 karşılıyoruz.

Yeni Evleneceklere Ev Mobilyası Seçimi Konusunda Önerileriniz Nelerdir?

Yeni evlenecek çiftlere ev mobilyası seçimi konusunda şunları önerebilirim. Kesinlikle mobilya marka bilinirliği ve kalitesi ispatlanmış firmalardan alışveriş yapmalarıdır. Ev Mobilyası satın almadan önce mutlaka piyasa araştırma yapmaları. Fakat bu araştırmalar sonucunda kıyaslamayı iyi değerlendirmek gerekiyor. Bakmış oldukları mobilya modellerinin özellikleri ve fiyat dengesini karşılaştırmak gerekiyor. Aynı kalitedeki ürünlerin fiyat karşılaştırması doğru olacaktır. Bunların dışında mutlaka bolca çeşit görebileceği mağazaları tercih etmeleri faydalı olacaktır.

Neden Kargılı?

Çünkü, Kargılı 17 yıldan beri kurumsal kimliği ile saygıdeğer müşterilerine en iyi hizmeti vermekle beraber satış sonrası karşılaşabilecek sorunlarla da en yakından ilgilenmektedir. Kendini sürekli yenileyen ve her anlamda geliştirmeye çalışan, müşteri memnuniyetini ilke edinmiş bir firmadır.