Ev Dekorasyon, ilham Perisi

Yaşam Stilinize Göre Koltuk Seçimi

Koltuk  seçimi ile ilgili daha önce yazılarımız olmuştu. Bu kez konuyu başka bir bakış açısından değerlendirmeye çalışacağız. Evleniyor musunuz? Eşyalarınızı mı yenileyeceksiniz? İlk seferde düşünemedim hata yaptım ama mecbur kullandım. Ancak bu kez aynı hatayı yapmak istemiyorum. Oturma grupları mı daha dikkatli seçeceğim mi diyorsunuz? Peki ya tasarım mı, yoksa kendinizi bulutların içerisinde hissettirecek konfor mu sizin için daha önemli? Kanepe seçimi yaparken aklınıza gelen tüm soruları yanıtlamak için bir kaç önerimiz var. İncelemeye başlayalım. 

Hayalinizdeki Koltuk Hangisi?

Evet önce bu soruyu kendinize sorun. Sizin için doğru olan kanepe ya da üçlü koltuk nedir? Mesai bitmiş, yoğun trafik yorgunluğunuzun üzerine bir de stres eklemiş. Ama artık her şey geride kaldı. Evinizdesiniz. Şöyle bir uzanıp kahvemi içerken bir yandan da kitap okuyayım diyorsanız sizin için konfor ön planda demektir. O zaman sizin için içerisinde dinlenme koltuk modeli olan bir grup ideal olacaktır. Ya da L koltuk ile ayaklarınızı uzatıp keyif yapabilirsiniz. Ben rahatıma düşkünüm ama tv karşısında vakit geçirmek istiyorum diyorsanız, içine oturduğunda içine gömüldüğünüz rahat mı rahat bir üçlü koltuk ile hayallerinize kavuşabilirsiniz. Bu tip bir salon takımı düşünüyorsanız bazı teknik özellikleri bilmeniz gerekiyor. Süngerinin en az 34 dansite HR  olması gerekmektedir. Benim önerim 36 dansite Soft HR sünger. Aradığınız konforu kesinlikle yaşayacaksınız.

Misafir Sever Çiftler İçin Kanepe Seçimi

Aslında hepimizi ilgilendiren bir konu. Bizler, Türk toplumu olarak aile bağları sıkı ve misafirperver insanlarız. Hafta sonu ev toplanmaları, dizi günleri, maç günler ve hatta kısır günlerini de işin içine katarsak seçmiş olduğumuz oturma grubunun hem konforlu, hem trend, hem de dayanıklı olması gerekmekte. “Çok kalabalığız, şu tabureleri salona çıkaracağız mecbur” cümlesini kurmak istemiyorsanız L köşe takımları adeta can kurtaran olacaktır. Uygun sünger seçimi, duvarınız, perdeleriniz ve halınıza uygun bir renk seçimi ve şeker mi şeker kırlentlerle donatılmış bir L köşe takımı sizi tüm bu dertlerden kurtarmaya yetecektir. L köşe takımları tasarımı düşünenler içinde ideal bir seçim olacaktır. Modern tarzda şal, desenli kırlent ve sırt yastıklarıyla tarzınızı salonunuza yansıtmanız çok kolay olacaktır.

Koltuk takımları seçimi oldukça önemli ve daha önceden araştırma gereken bir konudur. Hem teknik özellik hem de fiyat/kalite dengesini iyi sağlayarak en uygun seçimi yapmak gerekir.

Bu yazımızda sizlere “yaşam stilinizi salonunuza nasıl yansıtabilirsiniz?” konusu hakkında ip uçları vermeye çalıştık. Umarım faydalı olmuştur. Daha önceki yazımız olan “Koltuk Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli” başlıklı yazımızı okumak için tıklayabilirsiniz. http://blog.kargilimobilya.com.tr/koltuk-takimi-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler